1. Şartlar ve Koşullar :
1.1. İşbu sözleşme maddeleri, maingoweb.com sitemiz “maingoweb” olarak anılacaktır. “maingoweb” aracılığı hizmet veya ürün satın alan kullanıcılar arasında geçerlidir. Siteye üye olan herkes ya da misafir alışverişi tercih eden tüm kullanıcı ve müşteriler, aşağıdaki sözleşmenin ana madde ve alt maddelerden oluşan şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş etmiş sayılır. 
1.2. İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini kabul ve beyan ederler.
1.3. Maingoweb’in Sunduğu Hizmetler:
1.3.1. Site, yazılım, web sitesi, hosting, domain, dijital reklam ve danışmanlık gibi çeşitli bilişim ve internet çözümleri sunmaktadır. Hizmetleri satın almak için, Site üzerinden istenilen hizmet ürünü sipariş ederek ödeme yapılması gerekmektedir. Siparişinizin onaylanması ve Hizmetlerin teslim edilmesi için maingoweb ile işbu sözleşmenin ikinci maddesinde belirtilen “kullanım şartları”na göre Kullanıcı, gerekli şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş etmiş sayılır.
1.3.2. Çeşitli web sitesi tasarım ve geliştirme hizmetleri: Kurumsal web siteleri, haber-blog siteleri, e-ticaret siteleri, WordPress danışmanlığı, LMS siteleri, kiralık otel ve villa siteleri, ajans siteleri, özel tasarım web siteleri ve daha pek çok farklı kategoride web sitesi geliştirme hizmeti sunmaktadır.
1.3.3. Tasarım Hizmetleri: Kurumsal kimlik tasarımı, logo tasarımı, kartvizit tasarımı gibi çeşitli tasarım hizmetleri.
1.3.4. Diğer Hizmetler: CRM sistemleri, dijital reklam danışmanlığı, email marketing, SEO, hosting ve sunucu hizmetleri, web site bakım ve optimizasyonu.
2. Site Kullanım Şartları :
2.1.) Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.
2.2.) Bu alışveriş sitesini kullanan ve alışveriş yapan Kullanıcı/Müşterilerimiz aşağıdaki şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş etmiş sayılmaktadır:
2.3.) Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) Beyazevler Mah. 544 sokak no:31 Kreatif Medya Studios Gaziemir/İZMİR adresindeki maingoweb.com’un malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.
2.4.) Sitemizde satışta olan web yazılımları ve ona bağlı tüm sayfalar maingoweb.com’un malıdır ve onun tarafından işletilir. Maingoweb.com, fiyatlar ile sunulan ürün ve hizmetler ile sözleşmeler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.
2.5.) Maingoweb.com, Kullanıcı’nın sözleşme kapsamındaki ürün ve hizmetleri, mücbir sebepler dışında ve herhangi bir teknik arıza olmaması durumunda sorunsuz bir şekilde kullanacağını kabul ve taahhüt eder.
2.6.) Kullanıcı, hizmet satın aldığı ürünün kapsamına bağlı olarak web tabanlı yazılımların tasarımı ve güncellemesi için gereken görsel ve metin tabanlı dokümanları kendisi sağlamakla yükümlüdür. Kullanıcının gerekli dokümanları bir hafta içerisinde zamanında sağlamamasından kaynaklanan gecikmelerden maingoweb.com sorumlu tutulamaz, hak talep edilemez.
2.7.) Site üzerinden deneme amaçlı sahte sipariş verilmesi yasaktır. Tespit edildiği taktirde hesapları iptal edilecek olup mevcut hesap bilgileri ile bir daha hesap oluşturulamaz.
2.8.) Kullanıcı, satın alacağı web yazılıma ek olarak modül, istek ve düzenlemeler için Maingoweb.com’un belirleyeceği ücreti ayrıca ödeyeceğini kabul ve beyan eder. Kullanıcı yazılımda, sonradan yaptıracağı ek modül, istek ve düzenlemeler ile ilgili hak talebinde bulunamaz. Kullanıcı, yazılımın sadece kullanım lisansını almakta olduğu gibi sonradan yaptırdığı ek modül ve isteklerinde sadece kullanım hakkını satın almaktadır. Böylelikle Kullanıcının yapılan ek modül, düzenleme ve isteklerin bir benzerinin başka bir Kullanıcı veya siteye eklenmemesi veya genel satışta kullanılmamasını talep etme hakkı yoktur. (Eğer ek bir sözleşme veya anlaşma yok ise.)
2.9.) Maingoweb.com, Kullanıcı’nın talep ettiği durumda web sitesinde yapılacak güncellemeleri gerçekleştirmeye karar verir. Güncelleme yapılması durumunda ek ücret talep edilebilir.
2.10.) İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.
3. Genel Şartlar :
3.1.) Kullanıcı, firmaya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, kullanıcının bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, firmanın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.
3.2.) Kullanıcı, Maingoweb’in sunduğu hizmetleri kullanırken yasal mevzuat hükümlerine ve işbu sözleşme şartlarına riayet etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının, yasal mevzuat veya sözleşme hükümlerini ihlal etmesi durumunda, doğabilecek tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran kullanıcıya aittir.Kullanıcının sözleşme hükümlerine aykırı eylemleri sonucunda Maingoweb’in uğradığı ve/veya uğrayabileceği her türlü zararlar; idari/hukuki para cezaları, yargısal ve idari yaptırımlar, avukatlık masrafları dahil olmak üzere dava masrafları ve diğer her türlü masraflar için Maingoweb’in Kullanıcı’ya rücu hakkı saklıdır. Kullanıcı, Maingoweb’in rücu hakkını saklı tutması nedeniyle, Maingoweb’in uğradığı ve/veya uğrayacağı zararları tazmin etmekle yükümlüdür.
3.3.) Web sitesi yalnızca maingoweb.com’un belirlediği sunucularda yayınlanır. Kullanıcı, web sitesinin başka bir sunucuda yayınlanmasını talep edemez. Maingoweb.com, Yönetim Paneli şifreleri dışında Kullanıcı’ya eğer ek sözleşme olmadığı takdirde bir cpanel, ftp şifresi ve ftp alanı tahsis etmez.
3.4.) Maingoweb.com, alan adı hizmetinin Kullanıcı tarafından sağlanması durumunda, DNS değişikliklerinden kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu değildir. Maingoweb.com, bu sözleşme çerçevesinde hizmet süresi uzatılan alan adının Kullanıcı’ya ait olduğunu kabul eder.
3.5.) Kullanıcıların web sitelerinin ve veri tabanlarının bağımsız arşiv, yedek kopyalarını temin etmek, istemek, saklamak ve korumakla yükümlüdür. Web barındırma sistemleri, istenmeyen veya öngörülemeyen bazı durumlarda işlevselliğini yitirebilir, zarar görebilir veya veri kaybı yaşayabilir. Maingoweb her ne kadar yedekleme konusunda güçlü ve köklü tedbirler almış olsa da, kullanıcılar tüm web sitesi dosyalarının ve veri tabanlarının yedeklerini tarafınca almak, saklamak ve korumakla yükümlüdür. Aksi durumda, yaşanacak zarar ve ziyanlardan Maingoweb sorumlu değildir. Kullanıcılar bunu kabul, taahhüt ve beyan eder.
3.6.) Kullanıcı, firmaya ait internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) işlemlerde bulunamaz.
3.7.) Firmaya ait internet sitesinin üzerinden, firmanın kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler kullanıcıya yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır.
3.8.) Kullanıcı, web sitesinin içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. Kullanıcı, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin yasalara aykırılığından doğabilecek her türlü sorumlulukta maingoweb.com hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.
3.9.) Kullanıcı, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, bu konularda maingoweb.com’un hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.
3.10.) Kullanıcı, suç oluşturan, yasal takibe neden olacak, yerel, ülke çapında veya uluslararası yasalara aykırı, rahatsızlık verici, teşvik edici, yasadışı, tehditkar, hakaret, küfür içeren, aşağılayıcı, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı herhangi bir bilgiyi web sitesinde barındıramaz, e-posta yoluyla gönderemez veya paylaşamaz.
3.11.) Kullanıcı, Maingoweb.com ürünlerinin kullanımında, tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka faaliyetlerde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aksi halde bu faaliyetin tespiti halinde, o anki satın almış olduğu tüm ürünler ile Kullanıcı hesabının sorgusuz sualsiz iptal edileceğini ve hiçbir şekilde geri ödeme yapılmayacağını kabul ve beyan eder.
3.12.) Kullanıcı, aşağıda belirtilen yasak materyaller üzerine web yayını yapmayacağını ve faaliyette bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aksi halde, aldığı hizmetin sorgusuz sualsiz iptal edileceği ve hiçbir şekilde para iadesi vb. yapılmayacağı konusunda mutabıktır.
3.12.1.) Yasak materyaller; Topsite’lar, IRC script’leri ve bot’ları, Proxy script’leri/anonimleştiriciler, Korsan yazılım/warez, Resim Barındırma Script’leri (Photobucket ya da Tinypic benzeri), AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri, IP Tarayıcılar, Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları, Mail Bomber’lar/Spam Script’leri, Banner-Ad hizmetleri (ticari banner ad döngüsü), Döküm dosyası/Mirror script’ler (rapidshare benzeri), Ticari Ses Yayını (bir ya da iki yayından fazla olanlar), Escrow hesabı/Banka Tahvilleri, Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri), Verilen Sınırsız hizmetler 3. kişilere ücretsiz veya ücret karşılığında dağıtılamaz, Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı, Piyasayı belirleyen bankların programları, Çekiliş/kumar siteleri, MUD’ler/RPG’ler/PBBG’ler, Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar, Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler, Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri, Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir), Mailer Pro, Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını, Telif hakları ödenmemiş içeriklerin yayınlanması, IRCD (irc server’ları), Telif hakları ödenmemiş içeriklerin yayınlanması vb.
3.13.) Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. Aksi halde kullanıcı, aldığı hizmetin sorgusuz sualsiz iptal edileceği ve hiçbir şekilde para iadesi vb. yapılmayacağı konusunda mutabıktır.
3.14.) Maingoweb.com servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması durumunda Genel ahlaka ve geleneklere aykırı davranış ve yayınlar yapıyor olmanızdan hizmetiniz kısıtlanabilir veya sonlandırılabilir. Müşteri bunun bilincindedir.
3.15.) Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.
4. Fikri Mülkiyet Hakları :
4.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
4.2. Site’de tüm bilgi ve materyallerin maingoweb.com’un yazılı onayı olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.
5. Hizmet Süresi :
5.1.) Bu sözleşme, Kullanıcının maingoweb.com sitesi üzerinden web sitesi siparişi vermesi ile başlar. Kullanıcının seçtiği alan adı altında veya Kullanıcının sahip olduğu bir alan adının DNS yönlendirmesi ile web sitesinin kurulumu tamamlanarak yayına başlamasıyla sözleşme etkin hale gelir. Sözleşme süresi 1 (bir) yıldır.
5.2.) 1 (bir) yılın sonunda, eğer sözleşme feshedilmemiş ve yıllık hizmet ücreti Kullanıcı tarafından maingoweb.com hesabına yatırılmışsa, sözleşme otomatik olarak yenilenmiş sayılır. Yıllık hizmet ücretinin zamanında yatırılmaması durumunda, maingoweb.com web sitesi hizmetini durdurma hakkına sahiptir ve bu durumda Kullanıcı, herhangi bir hizmet kesintisi için maingoweb.com’u sorumlu tutamaz.
5.3.) Web sitesi hizmetleri dışında sağlanan diğer ürünler ve hizmetler için, bu ürünlerin içerik detaylarına spesifik olarak belirtilen şartlar ve koşullar geçerli olacaktır. Kullanıcının, maingoweb.com tarafından sunulan diğer ürün ve hizmetleri kullanırken, ilgili ürün veya hizmetin belirli şartlarına ve koşullarına uyması beklenmektedir. Bu detaylar, her ürün veya hizmetin özgün karakteristiklerini ve kullanım şartlarını içerir ve bu sözleşmenin genel hükümleriyle birlikte değerlendirilir.
6. Gizlilik :
6.1.) Firma, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi, Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.
6.2.) Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.
6.3.) Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
7. Garanti Vermeme :
7.1.) İşbu sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır. Firma tarafından sunulan hizmetler “olduğu gibi” ve “mümkün olduğu” temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda tüm zımni garantiler de dâhil olmak üzere hizmetler veya uygulama ile ilgili olarak (bunlarda yer alan tüm bilgiler dâhil) sarih veya zımni, kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır.
8. Kayıt ve Güvenlik :
8.1.) Firma, Kullanıcılar tarafından üyelik formları ile veya sair surette kendisine iletilen bilgileri, Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nda belirtilen haller haricinde üçüncü şahıslarla paylaşmamakta ve Gizlilik ve Verilerin Korunması Politikası’nda belirtilen amaçlar dışındaki hiçbir ticari amaçla kullanmamakta ve üçüncü kişilere aktarmamaktadır.
8.2.) İnternet Sitesi içeriğinde Google Analytics ve Facebook’un Yeniden Pazarlama & Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması özellikleri kullanılmaktadır. Kullanıcılar, reklam ayarlarını kullanılarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in ve Facebook’un kapsamı dışında kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarını özelleştirebilir.
8.3.) Google Analytics ve Facebook ile Şirket’e sağlanan demografik bilgiler Şirket tarafından, İnternet Sitesi’ni ve varsa İnternet Sitesi üzerinden verilen reklamları, Kullanıcılar’ın ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. İşbu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer Kullanıcılar’a ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası hükümleri kapsamında paylaşılabilir. Bu bilgiler herhangi bir şekilde kişisel veri içermeyip grup olarak Kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi tespit etmek amacıyla kullanılmaktadır. Kullanıcılar, anonim bilgilerin reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay vermektedir.
9. Mücbir Sebep :
9.1) Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte “Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.
10. Sözleşmenin Bütünlüğü, Feshi ve Uygulanabilirlik :
10.1.) İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.
10.2.) Kullanıcı, web tabanlı yazılımların tasarımı ve güncellenmesi için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. Kullanıcı’nın gerekli dokümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden maingoweb.com sorumlu tutulamaz.
10.3.) Kullanıcı’nın web sitesini sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde maingoweb.com sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.
10.4.) Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait ödemeler kullanıcıya iade edilmeyecektir.
10.5.) Maingoweb.com, web sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 10 (on) gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği, kullanıcı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde, alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilecektir.
11. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler :
11.1) Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.
12. Tebligat :
12.1) İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 (beş) gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.
13. Delil Sözleşmesi :
13.1) Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.
14. Uyuşmazlıkların Çözümü :
14.1) İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar, aşağıdaki kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılacaktır. Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır: 01/01/2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2017 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvurularda değeri:
 a) 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,
 b) Büyükşehir statüsünde olan illerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirası ile 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,
 c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,
 ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirası ile 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri görevli kılınmışlardır.
 d) Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır.
15. Ödeme Yöntemleri :
15.1) Ürünlerin fiyatları, katma değer vergisi ilave edilmiş Türk Lirası cinsinden sitede yer almaktadır. ALICI, internet sitesinden Kredi Kartı/ Banka Kartı / Mobil Cüzdan / Kart Puanları / Ön Ödemeli kart ile alışveriş yapabilir. Kredi kartı ile verilen siparişler verildikleri an işleme alınamayacak olup, kredi kartından işbu sözleşme uyarınca ALICI tarafından ödenmesi gerekli meblağın blokesinin yapıldığı SATICI yetkilileri tarafından tespit edildiği an söz konusu siparişlerin işleme alınması mümkün bulunmaktadır. Bu süre bankacılık sisteminden gelen verilerin hızına göre değişiklik gösterebilir. Bankaların ödemeler esnasında sair isimler altında yapacakları kesintilerden SATICI sorumlu değildir. Bu çerçevede ALICI vadeli alımlarda faiz oranı, temerrüt faizi hükümleri gibi bilgileri Bankası ile teyit edeceğini ve söz konusu hükümlerin Bankası ile arasındaki sözleşme esaslarına göre belirleneceğini kabul eder. / 03.07.2023

Shopping Cart
Scroll to Top